X
Produkt byl přidán do objednávky.

Váš košík je prázdný

[x]

Přihlásit se

Grily

Nákupní rádce - jak vybrat vhodný gril na grilování?

Jaký vybrat nejvhodnější gril?

V první řadě promyslete, jak často budete grilovat, kde budete většinou grilovat, pro kolik lidí se bude grilovat, jaké máte prostory na uskladnění grilu mimo sezonu a v neposlední řadě kolik chceme do nákupu grilu investovat. A pokud nechcete, aby se vám barbecue neplánovaně neprodražilo, vyplatí se myslet i na bezpečnost.

Vybíráme podle způsobu ohřevu

Grily elektrické
které jsou spíše vhodné do domácnosti

  • výhody

- nenáročná údržba
- jednoduchá a rychlá obsluha
- je možné grilovat i v interiéru nebo třeba na balkóně
- mobilní, snadno přenosné
- možnost přesné regulace teploty
- zdravý způsob grilování


Plynové grily označované jako grily lávové či RBS grily

Dražší a současně zdravější variantou jsou zahradní grily plynové. Nejzdravější variantou jsou RBS grily, kde nedochází k přímému kontaktu tuku s žárem, protože teplo jde ze stran grilovacího prostoru a tuk odkapává do nádoby s vodou a s žárem nepřijde vůbec do kontaktu.

  • výhody

- rychlost – gril je rozžhavený během chvíle
- zdravý způsob grilování
- možnost regulace plamene a tím i teploty
- žádný kouř

Grily na dřevěné uhlí

Jsou nejlevnější ale příprava masa na nich některým lidem díky přímému přepalování odkapávajícího tuku nemusí vyhovovat. Co se materiálů týče, je možné se setkat s plechovými grily, které jsou levnější a lehčí. Jejich nevýhodou je nižší stabilita. Oproti tomu litinové grily jsou těžší, stabilnější a lépe drží teplo.

  • Výhody

- nízka cena
- široký výběr různých druhů a tipů
- snadná manipulace
- nezaměnitelná chuť grilovaného pokrmu
- Nezaměnitelná atmosféra spojená s posezením pod širým nebem

Lávový gril

Velmi oblíbenou variantou plynových grilů jsou grily s lávovými kameny. Ty pocházejí z vyhaslých sopek a jsou zahřívány plynovým hořákem (existují ale i elektrické grily s lávovým kamením). Lávové kameny leží na dně grilu a teplem, které vyzařují ohřívají grilovaný pokrm. Díky poréznímu povrchu jsou schopny nasávat odkapávající tuk, který se nepřepaluje a nevylučují se z něj škodlivé látky. Kameny mají samočisticí schopnost – po skončení každého grilování se po dobu 5 minut nažhaví na maximální teplotu a vypálí se z nich všechny nečistoty. Při běžném používání kameny vydrží jednu sezonu. Pokud se začnou drolit, je nejvyšší čas na jejich výměnu.

Jak správně grilovat na lávě?

  • lávové kameny před grilováním rovnoměrně umístěte na spodní rošt
  • zapalte hořáky, lávové kameny nahřejte na maximální výkon po dobu cca 10-15 minut (doba je závislá na okolní teplotě, v chladném počasí je nutné zahřívat déle)
  • před grilováním potřete grilovací rošt slabě olejem (zabráníte přichycení masa...)
  • základní podmínkou správného grilování je rychlé a prudké opečení povrchu jídla, aby se vytvořila chutná kůrčička uzavírající ve svém středu voňavé šťávy
  • v průběhu grilování používejte k obracení kleště, případně obracečky
  • je-li surovina na grilování předem marinována, grilovací čas bude kratší a výsledek lepší
  • po ukončení grilování zahřejte lávové kameny opět na maximální výkon (nejlépe při zavřeném víku) po dobu minimálně 5 minut. Žárem dojde k vypálení a vyčištění lávových kamenů od případných zbytků jídla.

Kontaktni gril

Kontaktní grilování je způsob grilování při kterém je pokrm v přímém kontaktu s rozžhavenou plochou. Grilovací plocha u těchto grilů je vyrobena většinou z litinového tálu, kamenné desky, nebo litinové mřížky, která je přímo rozžhavena plamenem, nebo elekticky. Tento způsob grilování se hodí především pro pečení, nebo smažení.

Zahradní gril

Pokud rádí grilujete venku si rozhodně kupte klasický velký zahradní gril. Je umístěn na nožičkách nebo kolečkách, u některých lze i nastavit výška. Grilovací plocha bývá kulatá nebo čtverhranná, vybírat můžete z různých velikostí. Pro stabilní používání na terase či zahradě se vyplatí vybírat i typy, které mají odkládací plochu. Řada grilů má i příklopné víko, které je užitečné jako ochrana před větrem i deštěm. Pokud máte velkou zahradu, můžete pořídit i gril zděný. Ať už si vyberete z modelů, které se prodávají hotové, nebo si gril postavíte sami, určitě budete spokojeni. Tyto grily jsou i skvělým doplňkem do zahrady.

Jaké parametry u zahradního grilu zvažovat?

Důležitými parametry jsou grilovací plocha - velikost grilovacího roštu, u plynových grilů je to výkon a jeho regulovatelnost, která jde ruku v ruce se spotřebou plynu. Některé grily jsou vybaveny přídavným hořákem pro přípravu či ohřívání omáček, brambor apod. a přítomnost tohoto příslušenství můžete také hojně využívat.

Pokud se chcete dozvědět více, tak navštivte našeho nákupního rádce grily ZDE >> a podělte se s námi s vašimi zkušenostmi, názory a radami. Děkujeme!

Novinky na e-mail

Novinky

30/ 5 2017

Vybavení pro SNOEZELEN

Nabízíme veselé doplňky pro vybavení snoezelen místnosti. Všechny pomůcky pro zařízení multismyslové místnosti Snoezelen najdete u nás nyní se slevou až 25%.

Více »
23/ 5 2017

AKCE sleva až 34% na baterie

Právě teď  pro Vás máme akční nabídku baterií. Nakupte je se slevou až 34%. Nabízíme baterie do notebooků, fotoaparátů, mobilních telefonů, tužkové baterie a další. Akce do 30.5. nebo vyprodání.

Více »
16/ 5 2017

Míčová hra KIN-BALL a slevy až 25%

Máte rádi kolektivní hry?  Kin-ball je hra pro děti i dospělé a je nenáročná na vybavení. V této akční nabídce máte možnost získat slevy až 25%. Akce do 23.5. nebo vyprodání.

Více »

Archiv novinek