X
Produkt byl přidán do objednávky.

Váš košík je prázdný

[x]

Přihlásit se

Úvod Počítače Herní konzole

Herní konzole

Nákupní rádce - jak vybírat Herní konzole?

Co je herní konzole?

Herní konzole je elektronické zařízení fungující na principu počítače, které je primárně určeno pro hraní her, v tomto případě zvaných videoher. Jako výstupní zařízení většinou slouží běžná barevná televize, méně často pak počítačový monitor.

Jaký typ můžete vybrat?

Herní konzole je možné dělit podle provedení na stolní a kapesní. V případě kapesních je zobrazovacím zařízením zpravidla LCD. Nejprveve promyslete , zda chcete pořídit herní konzoli stolní (k TV) či do ruky (kapesní). Herní konzole se značně liší podle výrobce nejen v samotném provedení, vlastnostech, přídavných zařízeních, ale herním sortimentem, neboť některé hry jsou tzv. DeveloperONLY (tzn. že jsou vyvíjeny exkluzivně pro danou herní konzoli a nikde jinde si ji nejspíš nebudete moci zahrát).

Vybíráme podle značek

Nejprodávanější herní konzole jsou od světoznámých značek Nintendo a Sony. Pokud bychom porovnaly obě tyto značky, pak bychom asi řekly, že Sony jde cestou technologické a vizuální kvality. Na herních konzolích od společnosti Sony si zahrajete graficky výtečně vypadající hry, téměř dokonalé po stránce technologické.

Na konzolích značky Nintendo nenajdete tolik graficky špičkových titulů, ale velmi se u her pro platformy Nintenda pobavíte, neboť tu jde především o hratelnost a zábavu.

Herní konzole - jednotlivé typy a druhy

Stolní herní konzole

 V současné době nejaktuálnější od společnost Microsoft, která nabízí 3 herní konzole – Sony Playstation 3, Nintendo WiiXBOX 360. Na trhu jsou k dispozici i starší konzole (Sony Playstation 2, Nintendo Game Cube, atd.).

Nintendo Wii

Je sice na trhu o něco starší, ale tam kde Sony investoval do co nejvýkonnějšího procesoru a ostatních technologií, Nintendo investovalo do revolučního ovládání, které by změnilo styl hraní. XBOX 360 od Microsoft je konzolí, která přímo odpovídá stylu firmy. Ultra výkon a špičková technologie.

PLAYSTATION 3

 Po uvedení "slim" verze změněno), nebo-li zkráceně PS3, je čtvrtou herní konzolí vyrobenou společností Sony Computer Entertainment a nástupcem PlayStation 2 v rámci PlayStation série. PlayStation 3 soupeří s Xbox 360 společnosti Microsoft a Wii společnosti Nintendo, jako součást sedmé generace herních konzolí.

Hlavním přínosem odlišujícím PlayStation 3 od svých předchůdců je její jednotná on-line herní služba PlayStation Network, která je v kontrastu k bývalé politice Sony přenechávající podporu on-line hraní na jednotlivých vývojářích.

Mezi další významné prvky na konzoli patří robustní multimediální schopnosti, konektivita s PlayStation Portable a použití high-definition optického disku formátu Blu-ray jako hlavního média. PS3 byl také prvním Blu-ray přehrávačem na trhu disponujícím Blu-ray profile 2.0.

Xbox 360

Aktuálně se na českém trhu vyskytuje ve 4 různých verzích – Arcade, Premium, Halo 3 edice a Elite. Nyní je už ve všech standartně montováno HDMI rozhraní.

  • Xbox 360 Arcade

Nejlevnější a zároveň nejménně vybavená verze. V základu obsahuje konzoli s paměťovou kartu o velikosti 256MB, bezdrátový ovladač a disk s 5 hrami. Tato verze je vhodná pro ty, kteří neplánují připojit se přes internet na Xbox Live. Velikou výhodou této verze je cena,

  • Xbox 360 Premium

je vhodný pro ty, kteří chtějí být na Xbox Live, ale nepotřebují k životu extrémně velký harddisk. Středně vybavená verze, v základu obsahuje konzoli s 20GB HDD, bezdrátový oladač, drátový headset a síťový kabel.

  • Xbox 360 Halo edice

Speciální verze konzole vydaná ku příležitosti vydání hitovky Halo 3. Tato verze má úplně stejné parametry jako Premium edice + navíc má Play & Charge Kit. To vše samozřejmě v jednotném designu.

  • Xbox 360 Elite

Poslední a zároveň nejlepší verzí je model Elite, který přichází v celý v černé barvě, takže se lépe hodí do Vašeho obýváků (většina elektroniky je dělána černé barvě). Černé je samozřejmě i příslušenství, tedy ovladač i headset. Oproti Premium a Halo edici obsahuje 120GB harddisk

Kapesních herní konzole

Jsou v dnešní době na výběr víceméně jen od dvou výrobců a to DS Lite od Nintendo a PSP od Sony. Rozdílem v provedení je, že Nintendo DS Lite je uzavíratelný. Naopak Sony Playstation Portable (PSP) má velký displej, který zabírá téměř celou plochu přístroje. DS Lite má sice menší displej, ale za to Vám nabízí i druhý dotykový displej.

Co se týče výkonosti procesoru, na první místo jistě zařadíme Sony Playstation Portable. Hry na PSP velmi dobře vypadají a užijete si s nimi spoustu zábavy. Hry na DS Lite jsou opravdu originální nejen co do námětu ale také v ovládání, kde je využit již zmiňovaný dotykový displej. Zvažte, zda-li chcete spíše grafiku a technologickou dokonalost nebo spíše hratelnost a originalitu. Ceny obou přístrojů jsou skoro stejné, takže záleží jen na vašem uvážení.

Pokud se chcete dozvědět více, tak navštivte našeho nákupního rádce Herní konzole ZDE >> a podělte se s námi s vašimi zkušenostmi, názory a radami. Děkujeme!

Novinky na e-mail

Novinky

30/ 5 2017

Vybavení pro SNOEZELEN

Nabízíme veselé doplňky pro vybavení snoezelen místnosti. Všechny pomůcky pro zařízení multismyslové místnosti Snoezelen najdete u nás nyní se slevou až 25%.

Více »
23/ 5 2017

AKCE sleva až 34% na baterie

Právě teď  pro Vás máme akční nabídku baterií. Nakupte je se slevou až 34%. Nabízíme baterie do notebooků, fotoaparátů, mobilních telefonů, tužkové baterie a další. Akce do 30.5. nebo vyprodání.

Více »
16/ 5 2017

Míčová hra KIN-BALL a slevy až 25%

Máte rádi kolektivní hry?  Kin-ball je hra pro děti i dospělé a je nenáročná na vybavení. V této akční nabídce máte možnost získat slevy až 25%. Akce do 23.5. nebo vyprodání.

Více »

Archiv novinek