X
Produkt byl přidán do objednávky.

Váš košík je prázdný

[x]

Přihlásit se

Úvod ElektroSvět Malé elektrospotřebiče Holící strojky, zastřihovače

Holící strojky

Nákupní rádce - jak vybrat vhodný holící strojek?

Podle čeho vybírat (klíčové parametry)

  • cena vs kvalita
  • planžeta nebo frézka
  • napájení

Cena vs kvalita

V tomto případě asi neplatí známé pravidlo, že čím dražší tím lepší. Kvalitní holící strojek se dá pořídit již pod 2000,- kč. Spíše se výrobci předhánějí v designu, množství někdy nadbytečných funkcí apod.

Planžeta nebo frézka

Dva giganti, vibrační-planžeta (Braun) a rotační-frézka (Philips) spolu zápasý od počátku, jaký systém je lepší?! Je prakticky jedno který zvolíte, oba systémy jsou již tak dokonalé, že rozdíly v oholení budou nepatrné.

 Lze však říci, že každý systém má své silné stránky. Zatímco rotační frézky holí snadněji dlouhé a vlnité vousy a ukazují se užitečnější při holení dvoudenního vousu, hlavice s vibračními planžetami jsou přesnější kolem vousů na bradě a kolem knírku. Výrobci také často usilují o vytvoření holicí hlavy, která by lépe sledovala obrysy obličeje. Ať už je to pohyblivá hlavice u strojků Braun či výkyvné hlavy u značky Philips, velkou měrou se tato vylepšení na výsledku holení neodrazí.

Napájení

Z hlediska napájení jsou tři typy holících strojků.

1)  holící strojky na baterie

2)  holící strojky akumulátorové

3)  holící strojky síťové.

Bateriové holicí strojky:

S ohledem na poměrně krátkou životnost baterií a jejich potřebu neustálé výměny, nejsou vhodné pro každodenní holení, ale zato se vám velmi budou hodit na cestách, prázdninách a vůbec tam kde civilizace budu vzdálena.

Akumulátorové holící strojky:

jsou nejlepší možností právě pro svou mobilitu a univerzálnost použití, jsou vhodné jak na dovolené, tak na každodenní holení. U většiny moderních holicích strojků je kapacita dobíjecího akumulátoru dostatečně vysoká, aby na jedno nabití vystačila na cca 5-10 oholení, dle typu vousů.

Síťový holící strojek:

uvítají "domáci muži" jež moc necestují a nezdržují se mimo civilizaci. K tomuto typu strojku je totiž nutná elektrická siť.

Další neméně důležité parametry a funkce jsou:

Holící strojky a jejich údržba

Po oholení, by se měl holící strojek čistit štětečkem, popřípadě holící strojky k tomu uzpůsobené opláchněte pod proudem tekoucí vody (omyvatelné strojky).

Dražší holící strojky bývají vybavené technologií Clean&Charge (Vyčisti&Nabij) jsou samočisticí. Součástí balení může být i čistící stanice, do které strojek vložíte, zapnete čistící funkci a strojek se sám vyčistí. Ale vždy platí, že čistění holícího strojku prodlužuje jeho životnost a kvalitu holení.

Citlivá pokožka a holící strojky

Pokud máte citlivou pokožku, tak ani to není problém pro holící strojky. Na trhu najdete i takové, které jsou určeny právě pro tento typ pokožky. Například model, kde si pomocí tlačítka dávkujete gel, díky jemuž strojek lépe klouže po pokožce a nedráždí ji.

Nebo jiný, podobný model, kdy strojek sám dávkuje tzv. kondicionér na tvář. S některými omyvatelnými holícími strojky se můžete oholit za použití gelu či pěny, které jsou určeny pro mokré holení.

Zastřihovače

Většina pánských holicích strojků je doplněna i výsuvným nebo výkyvným zastřihovačem větších vousů, obdobně se se zastřihovačem můžete setkat i u epilátorů. Není ovšem žádný problém pořídit si samostatný zastřihovač vousů, vlasů i drobných chloupků.

Zastřihovače se obecně liší počtem rychlostí, počtem a rozpětím délkového nastavení i počtem nástavců. Také jejich nože, čepelky a ostří mohou být vyrobeny z rozličných materiálů (titan, keramické ostří, nanosilverové sensitivní čepele aj.) a ošetřeny různým způsobem - časté jsou již nože samoostřicí či bezúdržbové.

Jednotlivé druhy holících strojků podrobněji:

Planžetové holící strojky (vibrační)

 Funguje na principu vibrace nožů pod planžetou. Tento systém je vhodný pro kratší vousy, které zvládne oholit velmi rychle a důkladně. Jeho velkou výhodou je lepší oholení na bradě a knírku. Klasickým představitelem tohoto systému je značka Braun. Počet planžet je různý, dle výrobce a modelové řady. Zpravidla však obsahuje 1-3 planžetové lišty, které mohou být pohyblivé pro lepší sledování obrysu obličeje.

Planžetové holící strojky (rotační)

Základem jsou 2-3 hlavy. U levných modelů statické, u dražších výkyvné hlavy pro lepší přizpůsobení se kontury obličeje. Tyto strojky si poradí lépe s delším, vlnitým vousem.

Pokud se chcete dozvědět více, tak navštivte našeho nákupního rádce holící strojky ZDE >> a podělte se s námi s vašimi zkušenostmi, názory a radami. Děkujeme!

Novinky na e-mail

Novinky

30/ 5 2017

Vybavení pro SNOEZELEN

Nabízíme veselé doplňky pro vybavení snoezelen místnosti. Všechny pomůcky pro zařízení multismyslové místnosti Snoezelen najdete u nás nyní se slevou až 25%.

Více »
23/ 5 2017

AKCE sleva až 34% na baterie

Právě teď  pro Vás máme akční nabídku baterií. Nakupte je se slevou až 34%. Nabízíme baterie do notebooků, fotoaparátů, mobilních telefonů, tužkové baterie a další. Akce do 30.5. nebo vyprodání.

Více »
16/ 5 2017

Míčová hra KIN-BALL a slevy až 25%

Máte rádi kolektivní hry?  Kin-ball je hra pro děti i dospělé a je nenáročná na vybavení. V této akční nabídce máte možnost získat slevy až 25%. Akce do 23.5. nebo vyprodání.

Více »

Archiv novinek