X
Produkt byl přidán do objednávky.

Váš košík je prázdný

[x]

Přihlásit se

Úvod Mikroskopy

Levné mirkoskopy

Nabízíme kvalitní mikroskopy z kovových materiálů s nadstandardní zárukou 5 let pro začátečníky tak pro pokročilé uživatele. Dále můžete vybírat digitální mikroskopy USB, dětské mikroskopy nebo laboratorní mikroskopy pro vědecké instituce a nabízíme i mnoho doplňků k mikroskopování v kategorii Mikroskopické preparáty

Výhody nákupu mikroskopů u nás:

  • Nejnižší ceny na trhu.
  • Prodloužená záruka 5 let.
  • Pro školy a státní instituce je doprava ZDARMA.
  • Záruční servis výměnným způsobem do 48 hodin.
  • Osobní odběr a prezentace přímo u nás na prodejně.
  • Bezpečí, jistoty a spolehlivost nákupu u největšího dodavatele v ČR.
  • Možnost platby na fakturu se splatností až do 14 dnů po dodávce (více po dohodě).

Nákupní rádce MIKROSKOPY - jednoduchá a zábavná práce s mikroskopy :-)

Proč je zajímavé používat mikroskopy

Mikroskop je nesmírně zajímavé zařízení, a to jak pro profesionální použití (pro tuto chvíli jej nechme stranou), tak pro skutečně amatérské účely. Z pohledu  neprofesionálního uživatele, který se naposledy s mikroskopováním setkal na druhém stupni základní školy, se nyní jeho využití může jevit jako zbytečné a nezáživné. Opak je však pravdou.

S mikroskopem totiž můžete začít objevovat svět, který je na jednu stranu až neskutečně klidný, ale zároveň tak fascinující, že mnohdy ztratíte pojem o čase. A není to vlastně v dnešním uspěchaném světě cílem? Do mikrosvěta se můžete uzavřít zcela samostatně, ale ještě o něco zajímavější je, když se nad založeným preparátem sejde několik pozorovatelů a vyměňuje si vjemy a vlastní názory.

Pokud chcete vědět více, tak klikněte ZDE >>

Co vše lze pod mikroskopem pozorovat

Obecně lze říci, že objekty pro pozorování pod mikroskopy se nazývají preparáty.

-  v tomto bodě nastává pro amatérské, či začínající uživatele mikroskopické techniky základní nejasnost a z toho plynoucí ostych. Jak dále uvidíte, je vážně zbytečný. Stačí jen trochu vysvětlení:

A) preparáty pro klasické mikroskopy (žákovské, studentské, laboratorní)

- preparát je umístěn mezi podložní a krycí sklíčko (oboje lze velmi levně pořídit)

B) preparáty pro stereoskopické mikroskopy

- jedná se o neprůhledné trojrozměrné objekty (hmyz, minerály, poštovní známky, mince …), zkrátka cokoliv naleznete kolem sebe (prášek na praní, elektronické součástky, rostliny …)

C) preparáty pro speciální mikroskopy

- jedná o preparáty určené vždy pro konkrétní typy speciálních mikroskopů, které se Vám však s největší pravděpodobností nedostanou do ruky. Preparáty se, obdobně jako již zmíněné trvalé preparáty pro biologické mikroskopy, dají koupit.

Pokud chcete vědět více, tak klikněte ZDE >>

Oblast využití mikroskopu s ohledem na jeho název

Optický mikroskop -  je mikroskop, v němž je obraz zvětšován dvěmi sadami spojných čoček: objektivem a okulárem.

Fluorescenční mikroskop - používá se zde ultrafialových paprsků, z elektrických obloukových lamp nebo ze rtuťových výbojek, které vyvolají světélkování předmětu v mikroskopu.

Ultramikroskop - pro zobrazení ještě menších částic je třeba použít místo světelných paprsků proudu elektronů, které se uvolňují ze žhavých kovů uvedených na záporný potenciál.

Elektronový mikroskop - pracuje s proudem elektronů ve vakuu. Proud elektronů – záření velmi malé vlnové délky.

Mikroskop interferenční - využívá se zejména v technické praxi, např. ve strojírenství.

Polarizační mikroskop - je určen pro studium optických vlastností krystalů. Tento mikroskop má v osvětlovacím zařízení a v tubusu zařazeno dvojí polarizační zařízení (analyzátor, polarizátor), které je otočné kolem optické osy mikroskopu.

Stereoskopické mikroskopy - dávají „trojrozměrný“ plastický obraz.

Pokud chcete vědět více, tak klikněte ZDE >>

Popis mikroskopu

Chceme-li zřetelně vidět malý předmět, přibližujeme ho k oku. Zvětšujeme tak zorný úhel pozorovaného předmětu a předmět se jeví zdánlivě větší. Při pohledu pouhým okem však předmět nemůžeme přiblížit na vzdálenost menší než 25cm od oka (u zdravého oka). Je-li předmět blíže, vidíme jej nezřetelně, rozmazaně. Proto nám ke nezvětšení malého nebo nepatrného předmětu slouží mikroskop, který může zvětšovat dvoutisíckrát až třítisíckrát. Mikroskop pracuje na principu zvětšení zorného úhlu, což nám pomocí čoček nebo zrcadel umožní zřetelně si prohlédnout malé předměty.

 Mikroskop se skládá z:

  • Optické soustavy
  • Osvětlovací soustavy
  • Mechanického zařízení

Pokud chcete vědět více, tak klikněte ZDE >>

Mikroskopové metody

Mikroskopové metody se vyvíjely postupně a v řadě případů byl jejich rozvoj podmíněn stavem vědy a techniky v daném časovém období.

Fyzikálním základem řady mikroskopových metod je princip superpozice elektromagnetických polí jejichž vlastnosti jsou ovlivňovány jednak vyšetřovaným předmětem, jednak řízeným zásahem do vlastností pole (amplituda, polarizace, fáze, frekvence) v závislosti na dané mikroskopové metodě.

Pokud chcete vědět více, tak klikněte ZDE >>

Souhrnné informace naleznete v naší poradně Mikroskopy kliknutím ZDE >>

Naše prodejna mikroskopů

Nepodařilo se načíst video.

Novinky na e-mail

Novinky

30/ 5 2017

Vybavení pro SNOEZELEN

Nabízíme veselé doplňky pro vybavení snoezelen místnosti. Všechny pomůcky pro zařízení multismyslové místnosti Snoezelen najdete u nás nyní se slevou až 25%.

Více »
23/ 5 2017

AKCE sleva až 34% na baterie

Právě teď  pro Vás máme akční nabídku baterií. Nakupte je se slevou až 34%. Nabízíme baterie do notebooků, fotoaparátů, mobilních telefonů, tužkové baterie a další. Akce do 30.5. nebo vyprodání.

Více »
16/ 5 2017

Míčová hra KIN-BALL a slevy až 25%

Máte rádi kolektivní hry?  Kin-ball je hra pro děti i dospělé a je nenáročná na vybavení. V této akční nabídce máte možnost získat slevy až 25%. Akce do 23.5. nebo vyprodání.

Více »

Archiv novinek