X
Produkt byl přidán do objednávky.

Váš košík je prázdný

[x]

Přihlásit se

Úvod Kancelářské potřeby Prezentační pomůcky

Prezentační pomůcky

Prodáváme prezentační pomůcky v širokém spektru od Flipchartu, tabule, prezentační rámečky, prezentační display, značkovače, popisovače až po projekční plátna či digitální dataprojektory. Nakupujte špičkové prezentační pomůcky od spolehlivého dodavatele za nízké ceny.

Nákupní rádce - jak vybírat prezentační pomůcky?

Jak vybrat projektor?

Rozlišení

Nejprve je vhodné se rozhodnout mezi jednotlivými rozlišeními. Přeci jen výrobci vyrábějí nespočet různých řešení, které se vždy hodí pro konkrétní použití a naopak pro jiné nasazení jsou zcela nevhodné. Obecně platí, jestliže chceme rozumnou kvalitu měli bychom vybírat projektory s rozlišením aspoň SXGA tedy 1280 x 1024.

Projekční vzdálenost

Dalším důležitým prvkem při výběru projektoru je plánovaná projekční vzdálenost. V současnosti si můžete vybrat mezi modely určenými k projekci na vzdálenosti několik desítek metrů, ale stejně tak není problém najít modely, které zvládají zobrazit velmi velkou plochu i ze dvou metrů. Správný výběr vhodné projekční vzdálenosti může značně ovlivnit celkový dojem z výsledného obrazu. Jako první se snažte podívat do specifikací výrobce.

Používaná technologie zobrazení

Použitá technologie zobrazení má sice jen minimální vliv na cenu přístroje, ale i tak byste měli znát přednosti každého typu zobrazení. Setkáte se 4 druhy zobrazení. V závsilosti na použité technologii se tak setkáte s DLP, CRT, LCD projektory a LED projektory. V současnosti nejpoužívanější jsou DLP, LCD projektory a LED projektory. Nejlepší kvalitu obrazu vám spokytnou DLP videoprojektory (tyto projektory se však vyznačují nižší živnostností, jelikož se u nich musí často vyměnovat lampa do projektoru), které dosahují zejména vysokých kontrastů, LCD projektory vám sice nenabídnou tak kvalitní obraz, ale jsou zase daleko levnější, ale i přesto mohou být LCD projektory využity i pro domácí kino. LED projektory vám nabídnou také kvalitní obraz, LED projektory mají navíc delší životnost, jelikož využívají LED modul, který vydrží sloužit po velice dlouhou dobu. LED projektory jsou také velice ekologické, vyznačují se totiž minimální spotřebou.

Nejčastěji se setkáte s HD projektory a nebo s Full HD projektory. Pokud jste náročný divák a chcete proto obraz té nejvyšší kvality, budou pro vás tou nejlepší volbou Full HD projektory, Full HD projektory mají rozlišení 1920 × 1080 pixelů. Jak to tak ovšem bývá, za kvalitu se platí. Proto i za Full HD projektory si budete muset trochu připlatit.

Jas

Čím vyšších hodnot jasu bude videoprojektor schopen dosáhnout, tím lépe bude obraz vidět a tím také bude videoprojektor dražší. Jas (nebo-li výkon) videoprojektoru je v podstatě množství světla, které vychází z optické soustavy projektoru a dopadá na projekční plochu (projekční plocha je místo, kde se nakonec zobrazí výsledný obraz). Jas je fyzikální veličina a měří se v lumenech (lm). Pro promítání za dne vám postačí svítivostí kolem 2700 lumenů. Pro večerní promítání je dostatečná svítivost kolem 2000 lumenů. Pokud tedy plánujete koupit projektor, zaměřte se na svítivost, je to pro vás jeden z hlavních ukazatelů kvality projektoru.

Jak vybrat projekční plátno?

Projekční plátna se používají při prezentacích, konferencích, ve školách nebo pro domácí použití. Spolu s projekčním plátnem doporučujeme zakoupit kvalitní projektor.

Hlavní rozdělení projekčních pláten podle jejich vlastností na:

Elektrická projekční plátna - umožňují velmi nenápadné umístění na stěnu nebo strop díky kompaktnímu tubusu, který se dodává s plátnem. Plátna jsou opatřena elektrickým motorem a rolování plochy je pomocí postranního vypínače nebo pomocí dálkového ovládání.

Roletová projekční plátna – mají k rolování projekčního plátna ve spodní části provázek. Ovládání roletového projekčního plátna je velmi jednoduché a také umístění je díky vlastnostem velmi praktické a účelové.

Rámová projekční plátna – se skládají z rámového projekčního plátna a hliníkové konstrukce, která zajišťuje pevný a dokonale hladký povrch pro promítání. Podstavec navíc zajišťuje stabilní uchycení plátna na zemi.

Stativová projekční plátna – jsou lehká mobilní projekční plátna vhodná například pro domácí kino nebo prezentaci. Díky nefixovanému uchycení lze s plátnem libovolně pohybovat a snadno jej i přenášet, což umožňuje širší využití.

Plátno je plocha, na kterou se pomocí projektoru promítá obraz. V závislosti na počtu diváků je potřeba zvolit vhodnou velikost projekčního plátna a vhodný projektor v závislosti na okolních světelných podmínkách. Plátno výrazně ovlivňuje výkon projekce, pokud zvolíte kvalitní plátno, obraz bude výrazně lepší.

Jaký formát plátna vybrat?

V závislosti na typu projekce je důležité zvolit vhodný formát plátna. Číselný poměr vyjadřuje poměr šířky a výšky.

  • Zpětné projektory -  standardní formát 1:1
  • Dataprojektory -  videoformát 4:3
  • Diaprojektory -  formát pro fólie 3:2
  • Domácí kino -  širokoúhlý formát 16:9

Při zpětné projekci je vhodný standardní formát 1:1, což znamená, že šířka i výška mají stejný rozměr. U dataprojektorů je poměr šířky a výšky 4:3 a širokoúhlý formát 16:9 se používá u domácího kina.

V závislosti na typu projekce zvolíme formát plátna. Číselný poměr vyjadřuje poměr šířky a výšky. Pro zpětné projektory a tedy zpětné promítání volíme standardní formát 1:1, což znamená, že šířka i výška mají stejný rozměr. U dataprojektorů je poměr šířky a výšky 4:3. Širokoúhlý formát 16:9 oceníte u domácího kina.

Mám zvolit fixní nebo mobilní plátno?

Pokud uvažujeme o pevné instalaci projektoru, je vhodné volit fixní, tedy pevně zabudované plátno. V opačném případě volíme mobilní (přenosná) plátna.
Tato plátna mohou být roletová, elektricky nebo ručně stahovatelná projekční plátna, případně rámové plátno určené k zavěšení na zeď. V situaci, kdy jsme si jisti, že častěji budeme projektor přenášet nebo jinak přemisťovat, vybereme z nabídky mobilních typů pláten. Sem patří stativová plátna, lehce přenosná mobilní plátna, případně přenosná rámová plátna.

Jak velké plátno koupit?

Výběr ve velikostech je na trhu velice pestrý, rozměry pláten nejsou jednotná. Dokonce můžeme říci, že každý výrobce má své rozměry.
Špatná volba velikosti může zastínit i kvalitní projektor. Je nezbytně nutné, aby projekční plocha byla dostatečně čitelná i pro vzdálené diváky. Poslední divák by měl sedět ve vzdálenosti odpovídající maximálně šestinásobku výšky plátna a ejbližsí divák by měl být minimálně ve vzdálenosti 2-3 násobku uhlopříčky. Při výběru je také nutné porovnat uhlopříčku plátna s velikostí místnosti a vzdáleností projektoru. Hlavně některé levnější projektory mají velkou projekční vzdálenost a mohlo by se Vám stát, že obrazem nepokryjete celé plátno.

Jak vybrat tabuli pro prezentaci?

Prezentace pomocí tabulí bývá jednoduchá, snadná a operativní. Na tabule je možné projektorem přehrát svůj slide.

Tabule dělíme na:

Velikost tabule

Poměřte si vzdálenost od místa, kde bude tabule upevněna. Přilepte si na zeď papír A4 s textem třeba „ tabule“ a prověřte z posledního místa prezentované místnosti čitelnost textu. Čitelnost textu Vám napoví velikost tabule. Tabule neupevňujte mezi okna a tam, kde je v pozadí kontrastní světlo. Tabule je dobré osvětli byť pasivním světlem. Není vhodné tabule upevňovat u vstupních dveří. Příchozí a odchozí návštěvníci ruší celou prezentaci.

Popisovače tabulí

Pro popisování tabulí jsou speciální popisovače většinou na vodní bázi které naleznete v souvisejících produktech. Není vhodné používat lihové pernamentní popisovače. Ty vám tabuli dokážou nenávratně poškodit. Těžko se stírají a zanechávají stopu. Magnety je vhodné používat v plastovém obalu. Tyhle magnety vám nepoškodí bílou plochu

Novinky na e-mail

Novinky

30/ 5 2017

Vybavení pro SNOEZELEN

Nabízíme veselé doplňky pro vybavení snoezelen místnosti. Všechny pomůcky pro zařízení multismyslové místnosti Snoezelen najdete u nás nyní se slevou až 25%.

Více »
23/ 5 2017

AKCE sleva až 34% na baterie

Právě teď  pro Vás máme akční nabídku baterií. Nakupte je se slevou až 34%. Nabízíme baterie do notebooků, fotoaparátů, mobilních telefonů, tužkové baterie a další. Akce do 30.5. nebo vyprodání.

Více »
16/ 5 2017

Míčová hra KIN-BALL a slevy až 25%

Máte rádi kolektivní hry?  Kin-ball je hra pro děti i dospělé a je nenáročná na vybavení. V této akční nabídce máte možnost získat slevy až 25%. Akce do 23.5. nebo vyprodání.

Více »

Archiv novinek