X
Produkt byl přidán do objednávky.

Váš košík je prázdný

[x]

Přihlásit se

Úvod Kancelářské potřeby Tonery a cartridge

Tonery a cartridge

Vážený zákazníku všechny náplně a tonery  jsou špičkové a kvalitní alternace od firmy ABEL-Computer s.r.o.
Firma ABEL má dlouhodobé zkušenosti a praxi při renovaci a výrobě nových kazet. Díky tomu a také zásluhou kvalitní práce všech zaměstnanců se firma stala vedoucí firmou v tomto oboru. V současné době vyrábí kazety pro většinu laserových, inkoustových a jehličkových tiskáren. Pokud jste i přesto nenašli Vámi požadovaný toner či náplň v naše e-shopu neváhejte nás kontaktovat na info@digiprofi.cz

Nákupní rádce - jak vybírat toner?

V dnešní době existuje mnoho typů tiskových technologií, jako jsou např. LED-diodové, inkoustové, jehličkové, laserové, termosublimační a jiné. V České republice patří mezi nejrozšířenější inkoustové a laserové technologie. V inkoustových tiskárnách se používají tzv. inkoustové cartridge. V laserových tiskárnách se používají tzv. tonerové cartridge.

Výhody inkoustových cartridgí jsou nízké pořizovací náklady a možnost tisku fotografií v laboratorní kvalitě. Nevýhodou tohoto druhu tisku je možnost zaschnutí náplně při delší nečinnosti tiskárny (řádově několik týdnů). Hlavní výhodou laserové cartridge je cena tisku a fakt, že toner nezasychá.

Vyplatí se použití originálního příslušenství?

Na první pohled by se zdálo, že ne. Jenže situace nemusí být tak jasná. Nekvalitní neoriginální příslušenství zvyšuje opotřebení tiskárny a pokud bude například při reklamaci zjištěno, že bylo použité neznačkové příslušenství, tak to může vést až k zamítnutí reklamace. Některé společnosti však poskytují na neoriginální náplně rozšířenou záruku na škody na přístrojích spojené s jejich používáním. Tato skutečnost svědčí o tom, že s postupující dobou se výrobci neoriginálních (alternativních) náplní do tiskáren značně přiblížili kvalitou k originálním výrobcům. Nelze tedy jasně rozhodnout, kterou variantu zvolit.

Originální náplně, vyráběné stejným výrobcem tiskárny, a neoriginální, vyráběné jiným výrobcem. Jiný výrobce může použít k sestavení kazety nově vyrobených dílů, potom mluvíme o alternativní či kompatibilní náplni, nebo použije už jednou použitých a znovu vykoupených prázdných kazet, které vyčistí a znovu naplní, a potom mluvíme o recyklovaných náplních. Někteří výrobci dodávají na trh sady, které umožňují zákazníkovi, aby si kazetu dokonce naplnil sám, takzvané refill kity.

Originální tonery a cartridge

+ Kvalita tisku - žádný únik inkoustu, ucpávání, rozmazávání či rozpíjení

+ Kvalitní inkoust a tiskové hlavy - optimalizováno dohromady

+ Inteligentní čipy, které vás upozorní na hladinu inkoustu

+ Záruky, bezproblémové reklamace

+ Jednoduchá manipulace

- Cena

Neoriginální tonery a cartridge

+ Nižší cena než u originálního příslušenství

+ Jednodušší manipulace než u renovovaného příslušenství

+ Někteří výrobci se kvalitou i zárukami blíží originálu

- Nižší kvalita inkoustu a tisku

- Rychlejší opotřební tiskárny

- Nižší záruky, možnost zamítnutí reklamace tiskárny

Renovované tonery a cartridge


+ Nižší cena

- Doprava tonerů do střediska, příp. vaše práce s renovací

- Nižší kvalita inkoustu a toneru

- Riziko poškození tiskárny při neodborné manipulaci

Jak zjistím, jaký potřebuji toner nebo cartridg?

Stačí znát označení tiskárny. To většinou najdete na přední straně tiskárny. Nese název výrobce nebo jeho zkratku, poté číslo a nakonec písmeno, které zpravidla označuje vlastnosti tiskárny. Např.: HP Color LaserJet 2505dn. Samozřejmě, že u každého výrobce je značení různé, může se tedy oproti vzoru lišit. Označení samotné tiskové kazety se nachází na její přední straně.

Jaký je rozdíl mezi tonerem a cartridgí?

Toner je tisková kazeta pro laserové tiskárny s obsahem prášku (podle barvy toneru je prášek různě barevný), který je za pomocí el. pole a laserového paprsku přesně nanášen na fotocitlivý válec a z něj na papír, a tím vzniká na papíře obraz. Cartridge je tisková kazeta pro inkoustové tiskárny. Je to vyměnitelný zásobník s inkoustem

Proč neplnit tonery a cartridge doma?

Plnit tiskové kazety doma není nejlepší řešení. Jednak nikdy nedosáhnete 100% výsledku, navíc můžete kazetu neúmyslně poškodit a tím i poškodit samotnou tiskárnu. Každá kazeta se musí vždy před každým plněním řádně vyčistit, aby se zamezilo ucpání částí a zákoutí kazety zbytky zaschlé náplně.

Novinky na e-mail

Novinky

30/ 5 2017

Vybavení pro SNOEZELEN

Nabízíme veselé doplňky pro vybavení snoezelen místnosti. Všechny pomůcky pro zařízení multismyslové místnosti Snoezelen najdete u nás nyní se slevou až 25%.

Více »
23/ 5 2017

AKCE sleva až 34% na baterie

Právě teď  pro Vás máme akční nabídku baterií. Nakupte je se slevou až 34%. Nabízíme baterie do notebooků, fotoaparátů, mobilních telefonů, tužkové baterie a další. Akce do 30.5. nebo vyprodání.

Více »
16/ 5 2017

Míčová hra KIN-BALL a slevy až 25%

Máte rádi kolektivní hry?  Kin-ball je hra pro děti i dospělé a je nenáročná na vybavení. V této akční nabídce máte možnost získat slevy až 25%. Akce do 23.5. nebo vyprodání.

Více »

Archiv novinek