X
Produkt byl přidán do objednávky.

Váš košík je prázdný

[x]

Přihlásit se

Úvod Zahradní technika Vodní čerpadla

Vodní čerpadla

 Potřebujete čerpadlo, domácí vodárnu nebo jen sací hadici? Pak právě pro Vás je tu široký výběr zahradních čerpadel, kalových a ponorných tlakových čerpadel, dále pak domácí vodárny, sací hadice a další příslušenství. Při výběru čerpadla vždy zvažte všechny varianty jeho umístění, jeho použití a další faktory, které Vám pomohou se správným výběrem. V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat.

   Zahradní čerpadla. Kalová čerpadla na odčerpávání znečištěné vody. Dále nabízíme ponorná čerpadla. Čerpadla s integrovanou zpětnou klapkou, tlakovým spínačem, pojistkou chodu na sucho a dalšími funkcemi. V našem e-shopu naleznete i domácí vodárnyvodní automaty.

Nákupní rádce - jak vybrat vhodná vodní čerpadla? 

Vodní čerpadlo slouží k dopravě vody. Je to soustrojí složené z pohonné jednotky a vlastního čerpadla, které uděluje vodě pohybovou energii.  Způsob dopravy je buď formou nasávání nebo vytlačování.

Otázky, které je třeba zodpovědět před koupí čerpadla

 • Jak často budu čerpadlo používat?
 • Jakou vodu budu čerpat ?
 • Jaký potřebuji průtok a tlak?
 • Odkud budeme vodu čerpat?

Jakou vodu budu čerpat?

Čerpadlo vybíráme podle míry znečištění vody.

Pitná voda
- pitnou vodu můžeme čerpat pomocí povrchových čerpadel nebo pomocí ponorných čerpadel.

Čistá užitková voda
- čerpadlo pro čerpání takovéto vody nevyžaduje žádnou speciální konstrukci, ale mělo by mít vhodný sací koš (filtr), který zabrání vniknutí nečistot do čerpadla jako jsou např. listí, tráva apod.

Znečištěná voda
- k čerpání znečištěné vody se používají kalová čerpadla vybavena mřížkou před sacím otvorem, která propustí jen tak velké nečistoty, které čerpadlem projdou zároveň s čerpanou kapalinou.

Jak často budu čerpadlo používat?

Nejprve dobře promyslete, jak často budete čerpadlo používat . Pokud budete čerpadlo používat například na občasné zalévání zahrádky nebo jej budete používat trvale pro zásobování rodinného domku pitnou vodou, nebo jej budete potřebovat 24 hodin denně? Pro občasné využití čerpadla je možné použít levnější typ, který má pouze plastová oběžná kola, pro časté použití je dobré investovat více nákladů do čerpadla s nerezovými oběžnými koly.

Pro nepřetržité využití jsou tu domácí vodárny, u těchto vodáren je nejdůležitější zvážit velikost tlakové nádoby. Do rodinných domů jsou nejvhodnější tlakové nádoby s vyšším objemem. U malých tlakových nádob se vám může stát, že čerpadlo budete často spínat a to má za násladek vyšší spotřebu energie a snižuje svou životnost.

Jaký potřebujete průtok a tlak?

Ponorná čerpadla lze rozdělit, podle množství vody, které potřebujeme čerpat, na dvě skupiny. V tomto případě je důležitá informace “dopravní množství”. U čerpadel je také velmi důležitý tlak, který má vliv na “dopravní výšku” (do jaké výšky je čerpadlo schopno dopravit vodu). Základní rozdělení je na čerpadla zásobovací a evakuační.

 • Evakuační neboli přečerpávací čerpadla

Jsou vhodná na rychlé napouštění a vyčerpávání vody či jiné kapaliny z bazénů, nádrží, jam, výkopů a na jiných místech, kde je potřeba co nejrychleji načerpat či vyčerpat vodu.

 • Zásobovací neboli tlakovací čerpadla

Tento typ čerpadel zahrnuje spíše modely určené na čerpání čisté či mírně zakalené vody často z větších hloubek (např. z kopané nebo vrtané studny). Tomu odpovídají i vnější parametry jednotlivých čerpadel (jsou zpravidla užší a delší).

Odkud budeme vodu čerpat?

 • Čerpání vody z vrtu

U vrtu je hlavní jeho hloubka, průměr vnitřního pažení a vydatnost vrtu. Všechny tyto parametry vrtané studny ovlivňují typy čerpadel, které můžete do vrtu použít. Čerpadlo vždy volte tak, aby mezi stěnou pažení vrtu a čerpadlem byla dostatečná mezera. Velikost této mezery ovlivňuje správné chlazení elektromotoru čerpadla.

 • Čerpání vody z kopané studny

Instalace čerpadla do těchto studní je oproti vrtům jednodušší. Kopané studny nejsou tak hluboké a absorbují více vody. Můžete si zvolit jaký druh čerpadla použijete. Zda ponorné přímo do studny, nebo čerpadlo mimo studnu. Volba záleží na hloubce hladiny vody ve studni. Při větších hloubkách se dají použít i čerpadla s ejektorem. Toto čerpadlo část vyčerpané vody vrací zpět do sacího potrubí a spodní ejektor pomáhá nasát vodu z větší hloubky.

   Důlěžité informace o čerpadlech:

 1. Výška, ať už sací či výtlačná, se vždy počítá od hladiny nikoli ode dna či sání čerpadla.
 2. Malá kalová čerpadla, která jsou běžně k dostání, nejsou určena do septiků a jímek.
 3. Sací čerpadla - zahradní čerpadla, domácí vodárny, vodní automaty atd. - nemohou sát z větší hloubky než 9 m. Je to dáno fyzikálními zákony nikoli výkonem čerpadel.
 4. Do studní a vrtů je nutné použít tlaková čerpadla nikoli kalová, která nejsou narozdíl od tlakových čerpadel schopná vytlačit vodu do větší výšky.

Novinky na e-mail

Novinky

29/11 2016

MIKROSKOPY za nejnižší ceny v ČR a doprava ZDARMA od 0,-

Hledáte mikroskopy jak pro začítečníky, tak pro pokročilé uživatele? Nyní mikroskopy za nejnižší ceny na trhu! Mimořádně doprava zdarma od 0,- kč. Akce platí pouze do 6.12. nebo do vyprodání zásob.

Více »
22/11 2016

Česká zdravotní obuv SANTÉ - nejprodávanější česká obuv!

Mezi zákazníky je nejoblíbenější česká zdravotní obuv Santé. Na výběr máte jak dámské tak pánské provedení. Navíc tento týden mimořádné slevy až 39%. Akce platí pouze do vyprodání zásob.

Více »
15/11 2016

Míčová hra KIN-BALL a slevy až 25%

Máte rádi kolektivní hry?  Kin-ball je hra pro děti i dospělé a je nenáročná na vybavení. V této akční nabídce máte možnost získat slevy až 25%. Akce do 22.11. nebo vyprodání.

Více »

Archiv novinek