X
Produkt byl přidán do objednávky.

Váš košík je prázdný

[x]

Přihlásit se

Vodoléčba

VODOLÉČBA - proč aplikovat, příznivé účinky, tipy, druhy, návody

Vodoléčba, nebo také hydroterapie je část fyziatrie, kdy se na organismus působí nejen energií tepelnou, ale také pohybovou, případně i speciálními chemickými látkami, které se vyskytují ve vodním prostředí, a to s cílem preventivním, léčebným a rehabilitačním.
Studená a ledová koupel je výborným posilujícím prostředkem. Teplá koupel otevírá póry a ulehčuje vylučování nečistot z těla, vlažná uklidňuje nervy a upravuje oběh.

Polokoupele

Dělíme na 3 druhy:

  • stojíme ve studené vodě sahající ke kolenům,
  • klečíme na kolenou tak, aby bedra byla ve vodě,
  • sedíme ve vaně a voda nám dosahuje do pasu.

Tyto koupele jsou výborné k otužování a jejich délka je půl až tři minuty. Zlepšují také trávení, krevní oběh, pomáhají při gynekologických potížích, nespavosti a nervozitě. Proti uvolněným a vystouplým žilám je vhodná koupel končetin ve vývaru z olšových větviček nebo je účinné nohy zabalit do teplých obkladů z tohoto vývaru. Velice účinné jsou teplé sedací polokoupele s odvarem přesličky rolní nebo ovesné slámy. Pomáhají při slabém žaludku, zácpách, hemeroidech či kolikách. Délka koupele - 15 minut. Bylinný odvar lze použít několikrát.

Koupele opakujeme 2 až 3 krát týdně a střídáme je se studenými. Samotnou teplou koupel můžeme prostřídat sprchou asi tříminutovou: na nohy ledovou vodu, na tělo asi 20 stupňů (abychom organizmus nešokovali). Studená koupel či sprcha by neměla trvat déle než 3 minuty. Hlavní je dělat vše s mírou, sledovat reakce těla, nic nepřehánět, zejména ve starším věku. Umírněný postup je ten nejlepší.

Využíjte všech skupenství vody

  • Studená sníží horečku

Studená voda posiluje organismus a obnovuje energii. Snižuje horečku a působí jako diuretikum (prostředek k odstranění přebytečné vody a toxinů z těla) a anestetikum (zmírňuje bolesti), pomáhá při zácpě, obnovuje ztracenou energii a omezují sklon k nachlazení (tzv. otužování).

  • Led na popáleniny

Led a ledová voda zmírňují bolest při popáleninách, pomáhají zastavovat krvácení a snižují otoky při zraněních.

  • Teplá na vyplavení škodlivin

Oproti tomu teplá voda má uvolňující účinky. Horké koupele vyvolávají pocit pocení, při kterém se vylučují z těla škodlivé látky. Také ve formě teplých obkladů může voda zmírňovat bolesti a zánětlivé projevy, avšak na zanícené rány a zranění je třeba použít vodu studenou. Horká voda totiž zvyšuje průtok krve, čímž by zhoršila zánět při poranění. Protože má teplá voda relaxující účinek, je vhodné sprchvat se těsně před spaním - voda vám způsobí ospalost a malátnost.

  • Střídavé horké a studené koupele (tzv. šlapačky)

posilují krevní oběh, prokrvení vnitřnich orgánů, relaxace svalů a odstraňují únavu.

  • Pára

Pára se také využívá ve vodoléčbě, protože otevírá póry, vyvolává intenzivní pocit pocení a uvolňuje hleny při kašli. Zvlhčený vzduch je vhodný pro ty, kteří trpí záněty vedlejších nosních dutin a alergiemi na látky rozptýlené ve vzduchu.

Pokud se chcete dozvědět více o Vodoléčbě, tak navštivte naší poradnu kliknutím zde >>. Pokud máte nějaké zkušenosti z užíváním vodoléčebných van, tak budeme rádi když se s námi o to podělíte :-) Děkujeme

Novinky na e-mail

Novinky

30/ 5 2017

Vybavení pro SNOEZELEN

Nabízíme veselé doplňky pro vybavení snoezelen místnosti. Všechny pomůcky pro zařízení multismyslové místnosti Snoezelen najdete u nás nyní se slevou až 25%.

Více »
23/ 5 2017

AKCE sleva až 34% na baterie

Právě teď  pro Vás máme akční nabídku baterií. Nakupte je se slevou až 34%. Nabízíme baterie do notebooků, fotoaparátů, mobilních telefonů, tužkové baterie a další. Akce do 30.5. nebo vyprodání.

Více »
16/ 5 2017

Míčová hra KIN-BALL a slevy až 25%

Máte rádi kolektivní hry?  Kin-ball je hra pro děti i dospělé a je nenáročná na vybavení. V této akční nabídce máte možnost získat slevy až 25%. Akce do 23.5. nebo vyprodání.

Více »

Archiv novinek